Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Microsoft Azure Dev Tools for Teaching dla Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej

(dawniej Microsoft Imagine, dawniej Microsoft DreamSpark Premium, dawniej MSDN Academic Alliance)

Program Azure Dev Tools for Teaching (znany wcześniej jako Microsoft Imagine w wersji Standard i Premium) to oparta na subskrypcjach oferta przeznaczona dla szkół i wydziałów z naukowym, technologicznym, inżynieryjnym i matematycznym (STEM) programem nauczania. Zapewnia nauczycielom, wykładowcom, uczniom i studentom profesjonalne narzędzia programistyczne i projektowe, oprogramowanie oraz usługi od firmy Microsoft. Zawiera nasze najnowsze technologie i usługi w chmurze, które inspirują i angażują uczniów i studentów. Ponadto zapewnia nauczycielom i wykładowcom zróżnicowany zestaw zasobów, dzięki którym ich zajęcia będą stawiać przed uczniami i studentami nowe wyzwania oraz angażować ich i motywować na nowe sposoby.

Oprócz dostępu do oprogramowania, poprzednio dostępnego w ramach Microsoft Imagine, studenci otrzymują również darmowe 100$ do wykorzystania na platformie Azure przez 12 miesięcy.

Okres ważności konta

UWAGA! Konta studenckie w systemie aktywne są tylko do końca bieżącego semestru. W celu przedłużenia ważności konta należy skontaktować się z panem Leszkiem Sałamachą (Instytut Informatyki / WEiI – ul. Nadbystrzycka 36B (“Pentagon”), pokój S108, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-14:30, inne terminy dla studentów studiów zaocznych po uzgodnieniu przez telefon (0-81-538-43-52) lub e-mail (l.salamacha@pollub.pl). Student musi posiadać w indeksie wpis na semestr, w trakcie którego konto ma być ważne. Studenci, który zakończyli uczestnictwo we wszystkich przewidzianych programem studiów zajęciach nie mogą korzystać z systemu

Rejestracja studenta

W celu zarejestrowania w systemie Microsoft Azure Dev Tools for Teaching dla Wydziału Elektrotechniki i Informatyki należy:

  • posiadać aktywne konto e-mail w domenie pollub.edu.pl (nie dotyczy osób studiujących na studiach podyplomowych)
  • pobrać odpowiedni plik formularza: dla studentów studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych I, II lub III stopnia, dla studentów studiów podyplomowych,
  • wypełnić formularz,
  • z wypełnionym formularzem, dowodem tożsamości, legitymacją podbitą na aktualny semestr oraz z indeksem zgłosić się do pana Leszka Sałamachy (dane kontaktowe poniżej),
  • na podany adres e-mail zostaną przysłane informacje umożliwiające logowanie w systemie (tworzenie konta zazwyczaj trwa nie dłużej niż 24 godziny).

UWAGA: UŻYTKOWNIK SYSTEMU NIE MOŻE UMOŻLIWIAĆ DOSTĘPU DO SWOJEGO KONTA OSOBOM TRZECIM.

Rejestracja pracownika

W celu zarejestrowania należy:

  • posiadać aktywne konto e-mail (zalecane jest użycie adresu na serwerach Politechniki)
  • pobrać odpowiedni plik formularza,
  • wypełnić formularz,
  • z wypełnionym formularzem oraz dowodem tożsamości zgłosić się do pana Leszka Sałamachy (dane kontaktowe poniżej),
  • na podany adres e-mail zostaną przysłane informacje umożliwiające logowanie w systemie (tworzenie konta zazwyczaj trwa nie dłużej niż 24 godziny).

UWAGA: UŻYTKOWNIK SYSTEMU NIE MOŻE UMOŻLIWIAĆ DOSTĘPU DO SWOJEGO KONTA OSOBOM TRZECIM.

Pobieranie oprogramowania

Osoby posiadające ważne konto w systemie mogą pobierać oprogramowanie z portalu Azure dostępnego pod https://aka.ms/devtoolsforteaching (oprogramowanie firmy Microsoft) oraz portalu onthehub.com dostępnego pod http://e5.onthehub.com/WebStore/Welcome.aspx?vsro=8&ws=76BBEA56-AF8B-E011-969D-0030487D8897 (oprogramowanie innych firm).

Zasady korzystania z systemu

Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z umową licencyjną, aneksem do umowy oraz z zasadami korzystania z systemu ELMS na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej.

Odpowiedzi na często zadawane pytania

Dostępne są tutaj oraz na stronie programu Microsoft Azure Dev Tools.

Administrator systemu ELMS

Administratorem systemu ELMS dla WEiI PL jest:

Leszek Sałamacha

Wydział Elektrotechniki i Informatyki
Politechnika Lubelska

ul. Nadbystrzycka 36B, budynek “Pentagon”, pokój S108
20-618 Lublin

email: l.salamacha@pollub.pl
telefon: 81-538-4352