(Polski) Światowy Dzień Inżyniera dla młodych odkrywców

Sorry, this entry is only available in Polish.

W dniu 4 marca 2024 roku na terenie Politechniki Lubelskiej odbyło się wydarzenie pod nazwą “Dzień Inżyniera”. W ramach tego przedsięwzięcia, pracownicy Katedry Informatyki zorganizowali cztery warsztaty skierowane do uczniów szkół podstawowych.

Początkowo przeprowadzono pokaz zatytułowany „Jak działa i do czego służy eyetracker?”. W czasie warsztatu prowadzonego przez dr. Mariusza Dzieńkowskiego, mgr inż. Weronikę Wach oraz mgr inż. Kingę Chwalebę, uczestnicy mieli okazję poznać funkcjonowanie eyetrackera stacjonarnego i mobilnego, jednocześnie biorąc udział w krótkich eksperymentach, w których wykorzystywano technikę śledzenia wzroku.

Następnie odbył się pokaz zatytułowany „Na czym polega motion capture?” prowadzony przez dr. inż. Jakuba Smołkę oraz dr Edytę Łukasik. Podczas tego warsztatu uczestnikom zaprezentowano optyczny system akwizycji ruchu 3D – Vicon. Była to też okazja dla młodych odkrywców do udziału w sesji motion capture, która pozwoliła na zobrazowanie procesu przechwytywania ruchu w czasie rzeczywistym.