(Polski) Wizyta dziekanów w laboratoriach KI

Sorry, this entry is only available in Polish.

W dniach 15-18 maja dziekani z polskich uczelni spotkali się na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej w ramach XXXIV Zjazdu Dziekanów. Program wydarzenia obejmował m.in. zwiedzanie Laboratorium Lab 3D i Laboratorium Akwizycji i Analizy Ruchu Katedry Informatyki.

W piątek 17 maja uczestnicy zjazdu uczestniczyli w pokazach technologii skanowania i druku 3D, wirtualnej rzeczywistości oraz analizy ruchu 3D. Dziekani dowiedzieli się, jak można wykorzystać skanery 3D, drukarki 3D oraz gogle VR do badań w obszarze ochrony i promocji dziedzictwa kulturowego. Omówiliśmy przykłady realizowanych prac naukowych dotyczących analizy ruchu trójwymiarowego i jej zastosowań w wizji komputerowej, medycynie oraz sporcie. Przygotowaliśmy także przykładową sesję akwizycji ruchu trójwymiarowego z zastosowaniem optycznego, pasywnego systemu motion capture. 

Spotkanie w laboratoriach  było okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów między dziekanami polskich uczelni technicznych. Uczestnicy zjazdu wyrazili uznanie dla prowadzonych badań naukowych przez Wydział Elektrotechniki i Informatyki.