Aktualności

7. Wyprawa Naukowa Politechniki Lubelskiej do Centralnej Azji

W dniach 6-18.05.2022 zespół naukowców-informatyków przebywał w Uzbekistanie na już 7. Wyprawie Naukowej Politechniki Lubelskiej do Centralnej Azji. Wyprawa została zrealizowana w ramach projektu „3D Digital Silk Road”, finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) w ramach programu Akademickiego Partnerstwa Międzynarodowego (https://cs.pollub.pl/projects/3d-digital-silk-road-digitalizacja-zabytkow-jedwabnego-szlaku-w-uzbekistanie/). Była to czwarta wyprawa (włączając jedną wirtualną) finansowana z projektu. W wyprawie uczestniczyli […]

Więcej

Konferencja “Modern problems of applied mathematics and information technology”

Termin i miejsce: 11-12.05.2022, Bucharski Uniwersytet Państwowy, Buchara, Uzbekistan Sześciu pracowników Katedry Informatyki Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej wzięło udział w międzynarodowej konferencji “Modern problems of applied mathematics and information technology”, która odbyła się w Bucharskim Uniwersytecie Państwowym. Uczestnicy byli jednocześnie uczestnikami 7. Naukowej Ekspedycji Politechniki Lubelskiej do Centralnej Azjii. Zespół stanowili: dr inż. […]

Więcej

Zapraszamy na wykład „Wytwarzanie aplikacji biznesowych w architekturze mikroserwisów”

Zapraszamy na wykład „Wytwarzanie aplikacji biznesowych w architekturze mikroserwisów w języku Java za pomocą frameworka Spring w podejściu Cloud-Native”, który odbędzie się 27 maja 2022 w godzinach 10:15-12:00. Wykład zostanie przeprowadzony przez specjalistów z firmy Infinite sp. z.o.o., w trybie online. Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o kontakt z dr inż. Marią Skublewską-Paszkowską.

Więcej

Pierwsza Karpacka Wyprawa Naukowa Politechniki Lubelskiej: Szlak drewnianej architektury sakralnej

W dniach od 28 marca do 1 kwietnia 2022 r. grupa pracowników naukowych Katedry Informatyki Politechniki Lubelskiej realizowała skanowanie 3D zabytków drewnianej architektury religijnej w ramach Pierwszej Karpackiej Wyprawy Naukowej Politechniki Lubelskiej. Ekspedycja operowała w Transylwanii (Rumunia) – w mieście Cluj-Napoca i jego okolicach. Ekspedycja współpracowała z pracownikami Uniwersytetu Technicznego w Cluj-Napoca, w szczególności z […]

Więcej

Laboratorium Analizy Ruchu i Ergonomii Interfejsów w programie „Login: Nauka”

W dniu 3 kwietnia 2022 kanał TVP3 Lublin wyemitował kolejny odcinek programu „Login: Nauka”. Znalazł się w nim obszerny materiał (około 13 minut) o pracach naukowych realizowanych przez Grupę badawczą akwizycji i analizy ruchu Laboratorium Analizy Ruchu i Ergonomii Interfejsów Katedry Informatyki. Materiał jest dostępny na stronie TVP3: https://lublin.tvp.pl/59426356/3-kwietnia-2022   Marek Miłosz

Więcej

Zapraszamy na wykład pt. „Kontenery – po co to komu?”

Zapraszamy na wykład „Kontenery – po co to komu?”, który odbędzie się 16 maja 2022 o godzinie 08:15. Zostanie przeprowadzony przez pana Grzegorza Lipskiego z firmy WebChili. Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o kontakt z dr inż. Marią Skublewską-Paszkowską.

Więcej

Zapraszamy na wykład „Jak wygląda współpraca IT i biznesu”

Zapraszamy na wykład zatytułowany „Jak wygląda współpraca IT i biznesu”, który zostanie przeprowadzony przez Adama Piaseckiego i Łukasza Łyciuka z firmy Sollers Consulting. Wykład odbędzie się 8 kwietnia o godzinie 12:15. Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o kontakt z dr inż. Marią Skublewską-Paszkowską.

Więcej

Zapraszamy na wykład z serii „Okiem praktyka”

Zapraszamy na wykład z serii „Okiem praktyka” o tytule „Égalité, égalité, égalité!”, który odbędzie się 28 marca 2022 o godzinie 12:15, przeprowadzony zostanie przez specjalistów z firmy Sii. Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o kontakt z dr inż. Marią Skublewską-Paszkowską.

Więcej

Zapraszamy na wykład „Bazy danych jako warstwa trwałości w rzeczywistych aplikacjach”

Zapraszamy na wykład „Bazy danych jako warstwa trwałości w rzeczywistych aplikacjach”, który odbędzie się 25 kwietnia 2022 o gozinie 8:15. Wykład poprowadzi pan Andrzej Sternal z firmy WebChili. Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o kontakt z dr inż. Marią Skublewską-Paszkowską.

Więcej

Zapraszamy na wykład „Dane prosto z serwera, czyli SSE w protokole Mercure”

Zapraszamy na wykład prowadzony przez pana Dawida Tomaszewskiego, programistę z firmy WebChili, o tytule „Dane prosto z serwera, czyli SSE w protokole Mercure”, który odbędzie się 6 maja 2022 o godzinie 10:15. Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o kontakt z dr inż. Marią Skublewską-Paszkowską.

Więcej