Druga międzynarodowa konferencja Technologie Informatyczne w Zarządzaniu Dziedzictwem Kulturowym (IT-CHM’2019)

Instytut Informatyki razem z Partnerami zorganizował i z sukcesem przeprowadził Drugą międzynarodową konferencję Technologie Informatyczne w Zarządzaniu Dziedzictwem Kulturowym (IT-CHM’2019), która odbyła się 22 maja 2019 w XV wiecznej medresie Ulug Bek’a, w kompleksie muzealnym Registan w mieście Samarkanda w Uzbekistanie (http://weii.pollub.pl/pl/news/get/id/3267).

Współorganizatorami konferencji byli:

  • Państwowy Uniwersytet w Samarkandzie, Uzbekistan,
  • Zespół muzealny Registan w Samarkandzie, Uzbekistan,
  • Międzynarodowy Instytut Azji Centralnej (UNESCO), Samarkanda, Uzbekistan

Konferencję otworzyli: zastępca wojewody okręgu Samarkandzkiego (Rustam Kobilov), Rektor Państwowy Uniwersytetu w Samarkandzie (Rustam Khalmuradov) oraz Ambasador RP w Uzbekistanie (Piotr Iwaszkiewicz). Na konferencji prezenterzy z Uzbekistanu, Wielkiej Brytanii, Kazachstanu i Polski wygłosili 19 referatów, zgodnie z programem konferencji (http://silkroad3d.com/?page_id=860).

W trakcie konferencji Ambasador RP Piotr Iwaszkiewicz wręczył nominacje na członków Rady programowej portalu Digital 3D Silk Road (silkroard3d.com) w imieniu Rady Instytutu Informatyki Politechniki Lubelskiej.

Dodatkowe źródła informacji:

http://stv.uz/news/newsamar/10819-mezhdunarodnaya-nauchnaya-konferenciya-v-samarkande.html

http://samcity.uz/news/1371-mezhdunarodnaya-nauchnaya-konferentsiya-v-samarkande

ОВОЗИ САМАРҚАНД

САМАРКАНДСКИЙ ВЕСТНИК

http://stv.uz/news/newsamar/10807-professora-uchenye-lyublinskogo-politehnicheskogo-universiteta-pribyli-v-samarkand.html