Podziękowanie za udział w badaniach i prośba o uzupełnienie ankiet
Serdecznie dziękujemy za udział w badaniach, mamy nadzieję, że miło spędzili Państwo czas.
W związku z przeprowadzonym badaniem zwracamy się z prośbą o uzupełnienie krótkich ankiet związanych z oceną temperamentu osób badanych. Nasza prośba dotyczy dwóch podobnych do siebie ankiet: jednej przeznaczonej do oceny temperamentu dziecka, drugiej – do oceny temperamentu osoby dorosłej. O wypełnienie obu prosimy dorosłych (jedną w imieniu dziecka, drugą – swoim). Bardzo prosimy o uzupełnienie jednej ankiety dla każdej osoby, która wzięła udział w badaniach.
Ankieta dotycząca dziecka: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSepnWMJgg55in-6mUE54rzFapAvDqrySvxGkUwO6qybxuLbpA/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0
Ankieta dotycząca dorosłego: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdqawOADzHsGWbf5mmKwWFADpQNXr_opH9wezdRPw3M9M76rA/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0
Wypełnienie ankiet zajmie jedynie chwilę.
Bardzo dziękujemy za poświęcony czas!
Zaproszenie do udziału w badaniach
Celem badań jest przeprowadzenie oceny zdolności różnicowania i interpretowania bodźców wzrokowych u dzieci i u dorosłych z wykorzystaniem okulografu (eye-trackera).
Okulograf jest urządzeniem bezinwazyjnym, umożliwiającym badanie aktywności wzrokowej użytkownika. Działanie okulografu jest oparte na technologii wideo, bazuje na zapisie danych przez kamery, w tym kamery na podczerwień.
Najczęściej mierzone w badaniach aktywności wzrokowej parametry to tzw. fiksacje i sakady. Fiksacja oznacza zatrzymanie wzroku osoby badanej na elemencie lub obszarze. Proces ten powinien trwać powyżej 200 ms. Sakada jest to przemieszczenie wzroku od jednej fiksacji do kolejnej. Jest to jeden z najszybszych ruchów oka, trwający 30 ms – 80 ms. Dodatkowo gromadzone są dane pupilometryczne, w tym rozmiar źrenicy oraz statystyki mrugnięć.
W celu realizacji badań wykorzystane będą dedykowane gry komputerowe, których obsługę realizuje się jedynie z użyciem okulografu, użytkownik nie korzysta z urządzeń peryferyjnych takich jak myszka czy klawiatura. Badanie percepcji wzrokowej będzie realizowane na podstawie zadań z wodzeniem i przytrzymywaniem wzroku, a także jego koncentracją na ruchomych bądź nieruchomych obiektach.
Miejsce: Politechnika Lubelska, Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii, ul. Nadbystrzycka 36 C, s.505
https://goo.gl/maps/peen4ijUyeBMX8Sx8
Na badania zapraszamy dzieci szkolne (w tym dzieci z klas „0”) wraz z rodzicami.
Całe badanie (dziecko + rodzic) zajmie nie więcej niż 45 minut.
Udział jest bezpłatny.
Dla dzieci przewidujemy drobne upominki, rodziców zapraszamy na kawę. Zapewniamy też zwiedzanie laboratorium oraz widok na stadion 😊
Link do terminów i zapisów: https://tinyurl.com/yuy2vnsj
Po zapisie na wybrany termin prosimy o potwierdzenie:
dr inż. Małgorzata Plechawska-Wójcik, m.plechawska@pollub.pl
inż. Katarzyna Mróz, katarzyna.mroz@pollub.edu.pl
Wjazd na kampus Politechniki Lubelskiej możliwy jest od strony ul. Wapiennej oraz od ul. Nadbystrzyckiej.
W przypadku zamkniętego szlabanu należy zadzwonić domofonem i powołać się na udział w badaniach. Zaparkować można tuż obok budynku Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii (pokój 505, 5 piętro).